Telewizor na ścianie. Jak wybrać uchwyt?

krzesła bankietowe

Zawieszenie telewizora na ścianie to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, a także nadaje wnętrzu charakteru. Aby telewizor był utrzymany w stabilnej pozycji, niezbędne jest wybranie odpowiedniego uchwytu do telewizora, a następnie jego właściwy montaż.

Chcesz powiesić telewizor na ścianie? Podpowiadamy, na jakiej wysokości powinien się znajdować, jaki kupić wieszak na telewizor i jakie problemy mogą się pojawić podczas montażu telewizora. Wieszak do telewizora powinien być dobrany w zależności o rodzaju urządzenia.

Telewizor plazmowy lub LCD można zamontować przy pomocy uchwytu naściennego, a nawet sufitowego. Takie mogą być stałe, czyli nie mają możliwości regulacji, a także uchylne z opcją regulowania lub obrotowe, korygujące pozycję w dwóch płaszczyznach.

Uchwyty bez możliwości regulacji mocują odbiornik tylko w jednej płaszczyźnie. Zazwyczaj są uniwersalne i nadają się do każdego rodzaju telewizorów.

Z kolei uchwyty obrotowe umożliwiają zmianę pozycji telewizora zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wadą takich wieszaków jest ich duży rozmiar, a co za tym idzie widoczność. A na ścianę można wybrać ciekawy wieszak z napisem.