Technologie w przemyśle odzieżowym

Yamaha Grand PianoCraft MCR-N870D

Nowe technologie i innowacje obecne są w praktycznie wszystkich gałęziach przemysłu – nie omijają także tego odzieżowego. Tu przedsiębiorcy skupiają się przede wszystkim na tworzeniu coraz to nowych tkanin, które wytrzymają nawet ekstremalne warunki.

Z takich zaawansowanych technologicznie materiałów tworzy się przede wszystkim odzież sportową i wypoczynkową przeznaczoną np. na zimowy wyjazd w góry.

Takie ubrania są zazwyczaj wodoodporne, dobrze utrzymujące ciepło, ale jednocześnie lekkie i przewiewne. Podstawowym celem producentów jest bowiem nie tylko stworzenie materiału dobrej jakości, ale także takiego, który zapewnia komfort użytkowania odbiorcy.

Duży postęp widać także w zakresie barwienia tkanin. Dziś część firm stosuje juz druk cyfrowy, który pozwala uzyskać bardzo intensywne kolory.

Coraz powszechniejszym jest także „wciskanie” koloru w tkaniny, kiedy barwniki są w stanie gazowym. Wszystko to sprawia, że kupowana przez nas odzież jest nie tylko trwalsza, ale i bardziej estetyczna.