Przejście na naziemną telewizję cyfrową

www.klinika-orka.pl Idealne na prezent wysokiej jakości soundbary firmy Yamaha

Tradycyjna telewizja analogowa została zastąpiona przez bardziej nowoczesną naziemną telewizję cyfrową. Od 2013 roku obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Cyfrowa telewizja umożliwia odbiór programów w wysokiej rozdzielczości oraz z wykorzystaniem dźwięku przestrzennego.

Cyfryzacja naziemnej telewizji doprowadziła do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego. Przez niektóre osoby zmiana ta nazywana jest nawet rewolucją i przyrównywana do wprowadzenia telewizji kolorowej. Naziemna telewizja cyfrowa przyniosła ze sobą wiele zalet, ale wymagała także zakupu dodatkowych urządzeń.

Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego dekodera, który można podłączyć do telewizora lub od razu zakup urządzenia z wbudowanym dekoderem. Obraz i dźwięk w naziemnej telewizji cyfrowej transportowane są w postaci cyfrowego strumienia audio-wideo. Taki przesył odbywa się na falach radiowych.

Tego rodzaju sposób przesyłu sprawia, że sygnał jest odporny na wszelkie zakłócenia, co wpływa na poprawę jakości obrazu oraz dźwięku.