Przejście na naziemną telewizję cyfrową

www.klinika-orka.pl https://zabezpieczeniapoznan.pl/wideodomofony-5tech-c-311_43_458.html

Tradycyjna telewizja analogowa została zastąpiona przez bardziej nowoczesną naziemną telewizję cyfrową. Od 2013 roku obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Cyfrowa telewizja umożliwia odbiór programów w wysokiej rozdzielczości oraz z wykorzystaniem dźwięku przestrzennego.

Cyfryzacja naziemnej telewizji doprowadziła do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego. Przez niektóre osoby zmiana ta nazywana jest nawet rewolucją i przyrównywana do wprowadzenia telewizji kolorowej. Naziemna telewizja cyfrowa przyniosła ze sobą wiele zalet, ale wymagała także zakupu dodatkowych urządzeń.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo.html

Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego dekodera, który można podłączyć do telewizora lub od razu zakup urządzenia z wbudowanym dekoderem. Obraz i dźwięk w naziemnej telewizji cyfrowej transportowane są w postaci cyfrowego strumienia audio-wideo. Taki przesył odbywa się na falach radiowych.

Tego rodzaju sposób przesyłu sprawia, że sygnał jest odporny na wszelkie zakłócenia, co wpływa na poprawę jakości obrazu oraz dźwięku.