Pościele na zimę i na lato. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze nakrycia do sypialni w uzależnieniu od aktualnej pory roku

angelos.pl wycieraczka do firmy z logo

Mówi się, że rodzaj pościeli powinniśmy wybierać przede wszystkim ze względu na to, jakie warunki pogodowe panują za oknem, a więc jaka pora roku akurat nastała. Jest to bardzo ważne gdyż, to od pory roku zależy temperatura nocą, kiedy próbujemy słodko zasnąć pod ciepłą kołdrą. Jak się okazuje, pościel ma spory wpływ na to, czy rzeczywiście uda nam się przespać całą noc bez zmarznięcia, gdyż to od materiału, z jakiego zrobiona jest pościel, zależy m.

in. izolacja ciepła, tak kluczowa, jeśli nie chcemy w nocy zmarznąć. Wiadomo więc, że zimą postawimy na pościel, która takie ciepło będzie dobrze trzymać i zapewniać nam je przez całą noc, podczas gdy latem możemy wybrać pościel, która nieco gorzej będzie izolować ciepło.

Wśród wielu rodzajów pościeli eksperci polecają przede wszystkim pościel z flaneli oraz z wełny, gdy nadejdzie zimowa pora roku. Pod tego typu pościelą będzie nam bowiem bardzo ciepło i przeżyjemy najzimniejsze nawet noce, kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury, a to odbija się na temperaturze w pomieszczeniu. Latem z kolei warto postawić na nieco lżejsze i bardziej przewiewne pościele jak na przykład z satyny czy z kory.

Dobrym rozwiązaniem będzie również pościel z lnu – materiał ten kojarzony jest przede wszystkim jako dobra tkanina na lato, ale okazuje się, że pościel z lnu również bardzo dobrze izoluje ciepło, dzięki czemu można jej używać zarówno w gorące, jak i mroźne dni.