Płatne stacje telewizyjne

Amplituner sieciowy Yamaha R-N602

Niektóre multipleksy funkcjonujące w Polsce wiążą się z dodatkowymi kosztami, które musi ponieść odbiorca, by móc odbierać programy emitowane przez danych nadawców. Do płatnych stacji telewizyjnych na pewno należą te funkcjonujące w ramach Multipleksu (MUX) Cyfrowego Polsatu. Początkowo był dedykowany dla telewizji mobilnych w systemie DVB-H.

Czasami określa się go jako IV multipleks telewizyjny. W jego skład wchodzi osiem kodowanych programów telewizyjnych oraz dwanaście radiowych. W 2009 roku odbył się konkurs, w którym można było zarezerwować częstotliwości przeznaczone dla nadawania telewizji w DVB-H.

Zwycięzcą została firma Info-TV-FM. Cyfrowy Polsat przejął całość udziałów w Info-TV-FM. Uruchomiony został kodowany MUX DVB-T, który został uwzględniony w ofercie Cyfrowego Polsatu jako TV Mobilna.

Usługa pozwala na oglądanie takich samych kanałów w domu jak i poza nim. Do płatnych programów telewizyjnych zalicza się Polsat News, Polsat Sport, Polsat Film, TVP Seriale, Comedy Central, Nickelodeon, Kino Polska, a także Polsat Sport Extra.