Materiały zastępujące drewno

wiązary dachowe

Nieprzypadkowo drewno jest tak cenionym materiałem w aranżacji wnętrz. Nie da się ukryć, że wykonane z niego elementy dekoracji czy też podłogi są bardzo efektowne.

Drewno nie jest jednak idealne, ponieważ, po pierwsze, jest dość drogie, a po drugie wymaga nieustannej konserwacji. Nie ma się więc czemu dziwić, że projektanci wnętrz coraz chętniej korzystają z materiałów imitujących je, których tekstura jest bardzo zbliżona do oryginału.

www.andreasvinciguerra.com

Taki wariant warto stosować chociażby w miejscach, w których materiał jest narażony na działanie szkodliwych czynników, na przykład wilgoci. Co ciekawe, spotkać można się z betonem, którego tekstura przypomina drewno.

Takie rozwiązanie sprawdzić się może na przykład na podłodze tarasu czy też ogrodowej altany. Oczywiście, materiały imitujące drewno można wykorzystywać nie tylko na podłogach.

Z powodzeniem można ich używać chociażby we frontach drzwi z kalmkami griffwerk do szaf wnękowych i w innych miejscach. Trzeba przyznać, że takie imitacje są naprawdę efektowne.