Jaką nagrzewnicę powietrza wybrać?

Właściwe ogrzanie budynku ma niezwykle istotne znaczenie – dotyczy to nie tylko magazynów czy hal produkcyjnych, ale też warsztatów, obiektów szklarniowych czy różnych innych budynków przemysłowych. Niestety bardzo często ogrzewanie jest równoznaczne z wysokimi kosztami. Przedsiębiorcy cały czas szukają więc takich rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić nieco pieniędzy i jednocześnie nadal zapewnią właściwy komfort cieplny. Zdaje się, że takim rozwiązaniem jest postawienie na nagrzewnice powietrza. Charakteryzuje je wysoka wydajność i prosta obsługa, dzięki czemu od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i z chęcią są wykorzystywane w wielu różnych branżach.

Doskonale sprawdzą się jako wydajny zastępstwo dla instalacji grzewczych. Z reguły stosuje się je tam, gdzie takich instalacji nie możemy po prostu zamontować z różnych względów. Dobrze sprawdzą się więc na przykład na budowie, gdzie komfort cieplny jest potrzebny tylko przez jakiś czas. Często nagrzewnice powietrza znajdują jednak zastosowanie jako stała alternatywa dla instalacji grzewczych. Warto więc widzieć, jakie nagrzewnice mamy do wyboru oraz na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie dla naszego przedsiębiorstwa.

Wśród najpopularniejszych typów nagrzewnic należy wyróżnić:

  • elektryczne,
  • wodne,
  • gazowe,
  • spalinowe.

Dodatkowo, nagrzewnice mogą być również ścienne, sufitowe bądź przenośne. Dotyczy to miejsca ich montażu, przy czym warto pamiętać, że nagrzewnice mobilne można dowolnie przenosić z miejsca na miejsce w zależności od naszych potrzeb.

Dla kogo nagrzewnica elektryczna, a dla kogo spalinowa?

Najwięcej zależeć będzie od tego, jakie konkretnie pomieszczenie chcemy ogrzać. W przypadku małych powierzchni doskonałym rozwiązaniem będzie nagrzewnica elektryczna, która doskonale odnajdzie się zarówno w mieszkaniach, jak i w sklepach czy pomieszczeniach socjalnych.

Niekiedy może stanowić dodatkowe źródło ciepła, choć często występuje także samodzielnie. Z kolei do ogrzania dużych pomieszczeń takich jak hala produkcyjna czy magazynowa zdecydowanie lepszą inwestycją będzie nagrzewnica spalinowa. Dobrze przy większych przestrzeniach sprawdzi się też nagrzewnica gazowa (choć w tym przypadku ważne jest zadbanie o właściwą wentylację). Chodzi tutaj przede wszystkim o wydajność tego typu urządzeń, które są w stanie dobrze nagrzać nawet duże pomieszczenia. Ciekawą alternatywą będzie nagrzewnica wodna, która jawi się jako ekonomiczny wybór do ogrzania sklepu, pomieszczeń biurowych czy magazynu.