Jak skutecznie pielęgnować stopy

http://kupmeble.pl/

Stopy to niestety część ciała o której bardzo często zapominamy. Być może spowodowane jest to faktem, że są mało zauważalne na co dzień. Niestety, to właśnie one narażone są na największe obciążenie, a co za tym idzie zmęczenie.

Wymagają specjalnego traktowania, regeneracji, pielęgnacji i stałej uwagi. Wszystko oczywiście zależy od pory roku. Przykładowo – latem jest łatwiej, stopy odpoczywają pod przykrywką delikatnych klapek, czy lekkich sandałów.

Kiedy przychodzą chłodniejsze dni – jesień, zima, zaczyna się problem. Niestety jest tak, że wolimy leczyć niż zapobiegać, co jest głównym błędem. Istnieje kilka sprawdzonych i prostych sposobów, które zapewnią dobry wygląd i stan stóp:

  • Idealnym domowym i sprawdzonym sposobem są kąpiele solne.

    Świetnie sprawdzają się tu kosmetyki z dodatkiem soli z morza martwego, która jest bogata w potrzebne minerały. Moczenie stóp powinno odbywać się w letniej, nie zbyt gorącej wodzie w czasie do 15 minut. Pozwoli to na delikatne zmiękczenie martwego naskórka i późniejsze potraktowanie go np.

    peelingiem lub pumeksem;

  • Nawilżanie stóp to bardzo prosta rada o której często się zapomina. Wystarczy użyć mocno nawilżającego kremu, przeznaczonego właśnie tej części ciała. Najlepiej sprawdza się tu wieczorna pora dnia, kiedy po posmarowaniu nakłada się zwykłe, bawełniane, modne skarpetki męskie, zdejmując je następnego ranka.

    Regularne stosowanie kremów pozwoli odżywić skórę stóp i poprawić ich ogólną kondycję, a przy tym – komfort;

  • Warto pamiętać, że ogromny wpływ na stopy mają buty. Nieodpowiednio dobrane, niewygodne lub uciskające jakieś miejsce, gwarantują późniejsze odciski, czy zrogowacenia. Aby tego uniknąć, warto poświęcić więcej uwagi na wybór wygodniejszych par butów.

.