Fundamenty z keramzytobetonu – czy warto?

Projektowanie wnętrz Piaseczno szafy kablowe

Jednym z najważniejszych elementów na początkowym etapie budowy naszego wymarzonego domu jest postawienie fundamentów. Już wtedy zaczynamy szukać oszczędności, choć akurat fundamenty nie są zbyt dobrym na to miejscem – na całe szczęście, istnieje całkiem tania, a zarazem solidna opcja, jaką jest keramzytobeton, a dokładniej bloczki z keramzytobetonu. Czy i dlaczego warto na nie postawić? Wśród wielu zalet takiego rozwiązania trzeba wspomnieć przede wszystkim o tym, że takie bloczki są o wiele większe niż bloczki betonowe, które to są najpopularniejszą opcją do stawiania fundamentów. W związku z tym będziemy potrzebować mniej bloczków z keramzytobetonu, a ich mniejsza waga przełoży się z kolei na transport, jak również na komfort pracy i szybkość wykonywanych prac.

Potrzeba bowiem znacznie mniej siły, a sam proces murowania możemy przeprowadzić bardzo szybko. Dodatkowo, w razie potrzeby można także łatwo samodzielnie dociąć bloczki przy pomocy zwykłej piły ręcznej.

www.blessidunionofsoulsonline.com

Największe zalety bloczków z keramzytobetonu

Jak więc widzimy, zalet takiego rozwiązania jest sporo, a na dodatek tego typu bloczki możemy stosować zarówno przy fundamentach, jak i przy stawianiu różnego rodzaju ścian. Jakby tego było mało, fundamenty wykonane z bloczków z keramzytobetonu mogą pochwalić się również bardzo dobrą izolacją ciepła, jak również odpornością na pleśń czy wilgoć.

W tym miejscu pojawia się jednak pytanie, czy bloczki z keramzytobetonu nie mają zbyt małej wytrzymałości? Eksperci przyznają, że wytrzymałość takich bloczków rzeczywiście jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych bloczków o tej samej wadze i rozmiarach, natomiast tak czy siak ta wytrzymałość powinna nam zupełnie wystarczyć – w razie wątpliwości warto jednak skonsultować wybór takich bloczków ze specjalistą.