DIY – tworzenie wzorów na pościele bawełniane.

Kiedyś nasze babki własnoręcznie szyły czy haftowały poszewki na pościel, lecz dziś nie spotyka się tego już tak często. Zazwyczaj idziemy po prostu do sklepu i to tam wybieramy interesującą nas pościel – tak jednak być nie musi, bo przecież nie powinniśmy uzależniać się tylko i wyłącznie od producentów, lecz pod pewnym względami także samemu zdecydować na przykład o wzorze na poszewce. Same wzory można wymyślić samemu, a następnie zamówić i cieszyć się własnym pomysłem.

Istnieje bowiem wiele różnych wzorów na pościel, które bardzo często posiadają przeróżne motywy, a co za tym idzie możliwe jest również wymyślenie czegoś nowego, co zostanie na poszewce uwiecznione. Może być to wszystko, co tylko chcemy, a więc zarówno wzory, jak i nawet krajobrazy czy zdjęcia. Jest to dobry pomysł na prezent dla każdego, tym bardziej, że pościel wysokiej jakości to coś, z czego powinien korzystać każdy z nas.

Pościel można też własnoręcznie udekorować, choć tu powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby zrobić to w taki sposób, żeby dekoracje te ani nie przeszkadzały w spaniu, ani też nie poodpadały na przykład podczas prania. Głównie dlatego przy tej opcji najlepsze będzie stworzenie poszewki od zera, a więc uszycie jej z wybranych wcześniej materiałów. Do wyboru mamy przecież dużą gamę kolorów, jak i wzorów, dlatego też zrobienie takiej poszewki na pościel będzie bardzo przyjemnym doświadczeniem, a efekt pracy okaże się być dla nas bardzo praktyczny.