Dekoder telewizyjny

Przejście z nadawania analogowego na naziemną telewizję cyfrową było małą rewolucją w Polsce. Dotychczasowe telewizory nie były przystosowane do odbioru sygnału cyfrowego, dlatego niezbędne było dokupienie odpowiedniego dekodera. Inną z możliwości był zakup nowego telewizora z wbudowanym już dekoderem, który pozwoliłby na odbiór cyfrowych kanałów.

Nowoczesne telewizory już na etapie produkcji są dostosowywane do cyfrowego odbioru. Ale przy starszym sprzęcie, niezbędny jest zakup dekodera, który będzie spełniał dane warunki. Telewizor bez tunera DVB-T, który odpowiada za obsługę kodowania MPEG-4 nie nadaje się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Niezbędne będzie dokupienie zewnętrznego dekodera lub skorzystanie z tunera wbudowanego w inne urządzenia. Muszą być one podłączone do telewizora, np. odtwarzacz multimedialny.

Telewizja DVB-T może być oglądana także na komputerze. Tutaj również niezbędny jest tuner DVB-T, który można zakupić w postaci klucza USB lub karty rozszerzeń do komputera PC.